HVAC SİSTEMLERİ

MEKANİK HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ

Havalandırma Tesisatı ilk olarak ne kadar basit görünse de Mekanik Tesisat sektöründe en fazla uzmanlık gerektiren bir konudur. Kapalı bir mahallin havalandırılmasında, havalandırma şartları değiştikçe kullanılan malzemeler de değişkenlik göstermektedir.

HVAC sistemleri son yıllarda geliştirilmiş sistemlerdir. Modern binalarda, evlerde, iş merkezlerinde ısı konforunun sağlanması için kullanılır. Isıtma, Havalandırma ve İklimlendirme yani İngilizce “Heating, Ventilating, Air Conditioning” kelimelerinin baş harflerinin birleşmesinden oluşturulmuş bir kelimedir. Bu üç unsuru da sağlayarak ortam havasının en ideal koşullarda olmasını sağlar. HVAC sistemleri ortamın hava ısısını, havalandırmasını, hava kalitesi kontrol etmek ve ayarlamak için geliştirilmiştir. Hava akışını düzenleyerek istenilen ısı konforunu sunar. Bu sayede ortam hava konforunu ve kalitesini bütün açılardan sağlar.

ISITMA

  • Merkezi Isıtma Sistemleri
  • Endüstriyel Isıtma Sistemleri
  • Yerden Isıtma Sistemleri

HAVALANDIRMA

  • Lokal Havalandırma Sistemleri
  • Merkezi Havalandırma Sistemleri
  • Davlumbaz Havalandırma Sistemleri

SOĞUTMA

  • Merkezi Soğutma Sistemleri
  • Endüstriyel Soğutma Sistemleri
  • Chiller Soğutma Sistemleri

ÜCRETSİZ KEŞİF

Yapınıza en uygun HVAC çözümünü bulmanıza yardımcı olalım

KEŞİF

Uygulama yapılacak alanın tespiti ve incelenmesi

PROJE

İhtiyaçlara yönelik çözümlerimizin projelendirilmesi

TAAHHÜT

Projelendirilmiş uygulamaların sözleşme dahilinde taahhüt edilmesi

UYGULAMA

Projelendirilmiş taahhütlerin uygulanması ve devreye alınması

HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ

Ortamdaki havanın taze ve temiz olmasını sağlayan, elektronik cihazlardan, aydınlatmadan kaynaklanan ısı kazancını dışarı atan, zehirli gazları ve tozu uzaklaştıran, bakteri ve mikro organizma sayılarını düşüren havalandırma sistemlerinin taahhüt kurulum ve teslim süreçlerinde güvenilir hizmetler vermekteyiz.

ISITMA SOĞUTMA SİSTEMLERİ

İlaç fabrikası, hastane, kongre merkezi, AVM ve iş merkezi gibi kapalı ortam yaşam alanlarında havalandırma sistemleri, iklimlendirme sistemleri, mekanik tesisat, klima sistemleri, toz toplama sistemleri gibi projeleri hayata geçirmek için mühendislik hizmeti veriyor ve çözüm ortağınız oluyoruz.

Binaların yapısına göre HVAC için harcanan enerji, toplam enerjinin %15 ila %60’ını oluşturur. HVAC sistemlerinin optimizasyonu enerji verimliliği açısından oldukça önemlidir. İşletme maliyetlerini minimize eder.

Divalsan

En iyi konfor şartları ancak HVAC sistemleri tarafından oluşturulabilir. Enerji verimliliği ve kontrolü için olmazsa olmazdır. Personel giderlerini azaltır, tek merkezden yönetim imkanı sunar.

Divalsan

Mekanik Havalandırma Alt Yapıları

Havalandırma Tesisat alt yapıları başta olmak üzere ısıtma soğutma sistemlerinin teknik şartnamelere uygun olarak projelendiriyor, saha personellerimizle uygulama süreçlerini üstleniyoruz.

Mekanik projelerini oluşturduğumuz galvaniz hava kanallarını basınç kaybı ve debi hesaplarını makine mühendislerimiz hesaplıyor, kurulacak havalandırma sisteminin sizlere uzun yıllar hizmet etmesini sağlıyoruz.

İş Kabulü ve Teslim Süreçleri

Mekanik projenize göre uygulaması yapılan galvaniz hava kanallarını montaj süreçlerini bitirdikten sonra hava akış reglaj testlerinden sonra iş teslimi yapıyoruz.