OTOMASYON ÇÖZÜMLERİ

Özel imalat makinalar ve mekanik fabrika otomasyon çözümleri sunuyoruz

PLC kontrolü gereken bir çok makinanın gerekli elektrik ve enstrüman donanımlarını belirleyerek makinaları çalıştırmak ve bunları kurulduğu yerde anahtar teslim devreye alma işleri yapmaktayız.

Divalsan Mühendislik makine imalatı ve otomasyon faaliyet alanlarında çalışmalarını sürdürmekte olup, hem sektörel hem kurumsal tüm gelişmeleri yakından izleyerek kalite politikasını bu doğrultuda gerçekleştirmektedir . Sektöründe güvenilir, çevre dostu, etkin, büyüyen, sıfır kaza ilkesini benimsemiş bir mühendislik ve imalat şirketi olarak, varlığımızı sürdürebilmenin en önemli koşulunun hizmet verdiğimiz firmaların memnuniyeti olduğunun farkındayız.

ENDÜSTRİYEL OTOMASYON

Otomasyon nedir?

Otomasyon, bir işin insan ile makine arasında paylaşılmasıdır. Toplam işin paylaşım yüzdesi otomasyonun düzeyini belirler. İnsan gücünün yoğun olduğu otomasyon sitemleri yarı otomasyon, makinenin yoğun olduğu sistemler de tam otomasyon olarak adlandırılırlar. Yakın geçmişimizde üretmek tek başına yeterli olmaktan uzaklaştı. Tüm dünyanın açık bir pazar haline geldiği rekabetçi koşullarda üretimi; hızlı, standart, güvenli ve verimli kılmak, bir zorunluluk haline geldi. Endüstride bu zorunluluğun karşılığı şüphesiz ki otomasyondur.

Divalsan Mühendislik, otomasyon sistemleri üzerinde uzun yıllardır Ar-Ge yaparak ve müşterilerine özel çözümler üreterek çalışmalarına devam etmektedir.

Yüksek teknoloji içeren elektro mekanik sistemler, robotik uygulamalar, tesis otomasyonu, özel yazılımlar için projelerinizde alternatif çözümler sunuyor; danışmanlık, proje analizi, ekipman seçimi/temini, uygulama yazılımları, sistem montajı, devreye alma, dokümantasyon, eğitim ve satış sonrası teknik destek hizmetleri ile anahtar teslim çözümler üretiyoruz.

• Dinamik kadromuz ile projenin her aşamasında özverili ve güçlü hizmet sunuyor, alternatifler üretiyoruz.
• Sizin için tüm detaylara önem veriyoruz.
• Proses tanım ve performans hesaplarını sizler için yapıyor, farklı proje çözüm çalışmaları hazırlıyoruz.
• Saha ve tesis yerleşimini yapısal koşulları dikkate alarak alternatif trafik planlamaları yapıyoruz.
• Sizler için değer üretiyoruz.

Fabrika Otomasyonu

Otomasyon, geniş anlamıyla teknik proseslerin gerçekleştirilmesinde otomatik kontrol etme ve izlemeyi kapsayan bir kavramdır. Kontrol, teknik anlamda, kumanda ve ayar gibi kavramları kapsamakta, içinde bilgisayarı ihtiva eden endüstriyel otomasyon cihaz ve sistemleri kullanarak otomatik çalışmayı genellikle üretimi koordine etme ve yönlendirme anlamındadır. Divalsan Mühendislik, uzman mühendis kadrosu ile müşterilerinin gereksinimlerini kusursuzca analiz ederek, projelere uygun çözümler üretmektedir.

Temiz Oda Otomasyonu

Sıcaklık, nem ve basınç gibi çeşitli analog veya dijital parametrelerin kontrol edildiği/izlendiği MCC/DCC kontrol panoları, temiz oda projelerine ve gereksinimlerine özel tasarlanarak, yerleşim planına uygun boyutlarda imal edilmektedir. Uzman mühendis kadromuz ile sahada devreye alınmaktadır.