TEMİZ ODA KULLANAN ENDÜSTRİLER

KİMLERİN TEMİZ ODAYA
İHTİYACI VAR?

Bir şirketin temiz odaya ihtiyaç duymasının çeşitli nedenleri vardır. Çoğu temiz oda, elektronik, farmasötik ürünler ve tıbbi ekipman gibi ürünlerin imalatında kullanılır ve farklı kirlilik seviyelerine göre sınıflandırılabilir. Örneğin, havadaki kirleticilerden veya parçacıklardan kolayca etkilenen bir şey üretiyorsanız, büyük olasılıkla bir temiz odaya ihtiyacınız olacaktır.

TEMİZ ODA KULLANAN YAYGIN ENDÜSTRİLER

İMALAT

Üretim süreçleri daha yüksek düzeyde bir süreç kontrolü gerektirir. Temiz odanın kontrollü ortamı burada devreye girer. Temiz odalar, ürünlerinizde ve testlerinizde tutarlılığı ve temizliği sağlamak için nem, partikül, kirlilik, basınç ve sıcaklık üzerinde kontrol sağlayabilir. İmalat endüstrisinde temiz odaların ISO Sınıfları 7 veya 8’i karşılaması gerekir.

ECZACILIK

İlaç endüstrisi ağır mevzuat düzenlemelerine tabi olduğu için farmasötik temiz odalar kalite standartlarını ve gereksinimleri karşılamalıdır. Aseptik işleme bölgesine bitişik temiz alan dinamik koşullarda en az Class 10.000 (ISO 7) olmalıdır. Eczacılık endüstrisinde üreticiler ISO 6 veya ISO 5 de tercih edebilirler.

LABORATUVAR

Tıbbi cihaz ve sarf üretimleri kontrollü bir temiz oda ortamını gerektirir. Bu temiz odalar, yürürlükteki ulusal mevzuatları ve diğer gereklilikleri karşılamalıdır. Çoğu tıbbi cihaz temiz odası, kontrollü ortamda izin verilen partikül madde sayısını kısıtlayan ISO 14644 standartlarına uygun olmalıdır .

Temiz odalarınız statik, basınç, kirlilik ve nem üzerinde yüksek düzeyde kontrol sunar ve en katı ISO standartlarına uyacak şekilde tasarlanabilir. Divalsan Mühendislik, tüm gereksinimlerinizi karşılamak için en yüksek kalitede temiz odalar tasarlar, inşa eder ve kurar.